Dzień Wiosny w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej
7017

Dnia 21 marca 2014r. uczniowie Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej bardzo wesoło obchodzili i Dzień Wiosny.

Uczniowie wszystkich klas zostali podzieleni na 3 drużyny, które wzięły udział w następujących konkursach: wykonanie Marzanny dowolną techniką, ułożenie piosenki lub wiersza o wiośnie, konkurs na refleks "Wszystko o wiośnie". w bieżącym tygodniu realizowaliśmy również zadania objęte programem profilaktyki pod hasłem: "Nie palę, nie piję, nie biorę…". Przeprowadzono pogadanki profilaktyczne, prezentację filmów edukacyjnych, konkursy na najciekawsze plakaty i hasła związane z akcją profilaktyczną.

Podczas uroczystych obchodów powitania wiosny podsumowaliśmy efekty tych działań, w wyniku głosowania wyłoniliśmy najciekawsze prace plastyczne oraz najbardziej trafne hasła: i miejsce wśród nagrodzonych plakatów zdobył Dawid Suchocki, II miejsce Kamil Grabowski i Damian Konobrocki. Autorkami najlepszych haseł były Karolina Wielogórska i Marta Klejna, zaś oryginalny wiersz o tematyce profilaktycznej ułożył Adrian Surowiński.

Podsumowując wszystkie zdobyte punkty w konkursach o wiośnie wyłoniono zwycięską drużynę, która zaprezentowała najlepszy wiersz o wiośnie, najciekawszą pracą plastyczną - Marzannę, udzieliła najlepsze odpowiedzi w quizach i zdobyła najwięcej punktów. Organizacyjnie przebieg powitania wiosny wspierali: P. Barbara Andrejczuk, P. Roman Matląg, P. Joanna Bokina oraz dyrektor Anna Matląg.

Uczniowie podsumowując swój udział w powitaniu wiosny stwierdzili, że chętnie witaliby tę porę roku każdego dnia.