Fajne ferie - tylko z nami

W Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej podczas kolejnych dni ferii organizowaliśmy ciekawe zajęcia i atrakcje, które pozwoliły nam spędzić czas pożytecznie i przyjemnie.

W ramach zajęć edukacyjnych z języka angielskiego prowadzonych przez Pana Łukasza Prochora uczestnicy zajęć zapoznali się z historią Brytanii, korzystając ze słowników językowych pogłębili znajomość słownictwa, dzięki urozmaiconym elementom rozrywki i zabawy pogłębili wiedzę i swoje zainteresowania, a połączenie elementów wizualnych, słuchowych i manualnych zaangażowało cały zespół do aktywnego uczestniczenia w grach, prezentacjach i innych konkurencjach. Również ciekawym elementem, pogłębiającym znajomość języka angielskiego były krzyżówki i językowe łamańce przygotowane przez Panią Ewę Zglejszewską. Uczestnicy zajęć w nagrodę za zaangażowanie otrzymali nagrody – niespodzianki.

Inne możliwości mieli uczniowie zainteresowani zabawą z komputerem. Pod kierunkiem Pani Joanny Bokiny uczestniczyli w zajęciach "Jak wygrywać w grach" - w pracowni komputerowej z Panią Joanną Bokiną można było zaprogramować i zagrać w zaprojektowaną grę.

We środę 28.01.2015r. prezentowaliśmy sztukę online "Królowa śniegu" w wykonaniu aktorów Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (piękna opowieść o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych). We współpracy z Domem Kultury w Czarnej Białostockiej rozegraliśmy również turniej szachowy, w którym sędziował Pan Grzegorz Wilczewski. Zwycięscy turnieju otrzymali piękne, kolorowe kalendarze i dyplomy z rąk dyrektora szkoły - Anny Matląg oraz Pani Ewy Gontarek.

Oprócz edukacji przez zabawę zorganizowaliśmy również naszym maturzystom fakultety maturalne. Wszyscy chętni pod opieką Pani Krystyny Wróblewskiej i Pana Łukasza Prochora mogli wyjaśnić zagadnienia dotyczące części pisemnej lub ustnej egzaminu maturalnego.

Dziękujemy wszystkim, który wsparli organizację zajęć podczas ferii, a w szczególności Pani Wicestaroście Jolancie Den za życzliwość i dostarczone uczestnikom zajęć gadżety i nagrody – niespodzianki.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach fajnych ferii i podzielenia się ciekawymi pomysłami – warto wykorzystać wolny czas na zabawę połączoną z pogłębianiem wiedzy i doświadczeń.