JESTEŚMY I WICEMISTRZEM VIII PODLASKICH POTYCZEK INFORMATYCZNYCH 2015!

Dnia 17 kwietnia 2015 r. w CKP w Łapach odbył się VIII Podlaskie Potyczki Informatyczne 2015, którego organizatorem był Starosta Powiatu Białostockiego, a współorganizatorem - Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach. Konkurs został uroczyście otwarty przez Pana Starostę Antoniego Pełkowskiego, Panią Dyrektor Marię Marciszewską oraz Pana Dyrektora CKP – Zdzisława Penzę.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i motywacja do dalszej pracy w tej trudnej i fascynującej dziedzinie nauki i techniki. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Białostockiego, współzawodnicząc w następujących konkurencjach:

• Quiz wiedzy informatycznej
  • Pakiet biurowy
  • Grafika komputerowa - rekonstrukcja starej fotografii
  • Składanie komputera z podzespołów.

Drużyna Zespołu Szkół pod opieką nauczyciela Romana Matląga wzięła udział we wszystkich konkurencjach zajmując pierwsze lub drugie miejsca.
Quiz informatyczny dotyczący różnych zagadnień wiedzy z dyscyplin informatycznych był najmocniejszą stroną naszych uczniów i odnieśli oni drużynowe zwycięstwo zajmując pierwsze miejsce. Ponadto:
Damian Maksymowicz zajął II miejsce w grafice komputerowej.
Piotr Matląg zajął II miejsce w zadaniach pakietu biurowego.
Sebastian Smoliński zajął II miejsce w składaniu komputera na czas.
Drużyna Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej zajęła ostatecznie II miejsce w zestawieniu wszystkich wyników uzyskanych indywidualnie i grupowo i uzyskała tytuł I Wicemistrza VIII Podlaskich Potyczek Informatycznych 2015. Najprzyjemniejszy był moment wręczenia nagród – uczniowie otrzymali (w zależności od zajętego miejsca) nowoczesne tablety oraz wysokiej klasy przenośne dyski twarde o dużej pojemności. Uczestnikom konkursu i opiekunowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.