"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Niezwykły gość w naszej szkole - wizyta Księdza Biskupa

We wtorek 21 kwietnia odwiedził nas Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko. Dostojny gość spotkał się z uczniami i nauczycielami oraz innymi pracownikami szkoły, nawiązując ze wszystkimi serdeczne rozmowy. Młodzież wysłuchała cennych rad Księdza Biskupa, który podkreślał znaczenie wysiłku podejmowanego przez nich w szkole dla ich przyszłości, dzielił się też historią swojego życia szkolnego i drogi do kapłaństwa. Pani dyrektor przedstawiła w krótkim zarysie dzieje i różnorodność kierunków kształcenia w naszej placówce oraz scharakteryzowała aktualną sytuację w Zespole Szkół. Młodzież zauważyła, że w świecie nieustannych zmian, gdzie miarą sukcesu jest szybka i spektakularna kariera zawodowa, łatwo zgubić prawdziwy sens życia. Tym bardziej należy starać się o umiejętność życia według zasad i wartości, szukać mądrości. Uczniowie zwrócili się do Księdza Biskupa słowami: "Dziękując za modlitwę, duchowe wsparcie okazywanie młodym ludziom oraz nauczycielom pragniemy przekazać Księdzu Biskupowi najlepsze życzenia. Prosimy także o pasterskie błogosławieństwo dla nas, naszych nauczycieli i pracowników szkoły." Przedstawiciele młodzieży wręczyli dostojnemu gościowi na zakończenie spotkania kwiaty oraz podziękowali za wizytę i błogosławieństwo.

Wyrażamy swą wdzięczność Księdzu Biskupowi za dobre słowa i dar spotkania. Dziękujemy Księdzu Dziekanowi Andrzejowi Rynkowskiemu i innym osobom duchownym, a szczególnie ks. Marcinowi Hołodokowi za pomoc w przygotowaniach do tej miłej i ważnej dla nas wizyty.