Uczeń naszego technikum MISTRZEM INFORMATYKI w konkursie KIWI Politechniki Białostockiej!

Dnia 29 kwietnia 2015r. na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej odbył się finał konkursu informatycznego KIWI. Każda ze szkół, która zarejestrowała swój udział w KIWI rozegrała etap rejonowy konkursu w swoich własnych pracowniach informatycznych. Wszystko pod nadzorem Komisji Konkursowej, która sprawdzała poprawność logowań i przebiegu konkursu on-line. Nad przebiegiem konkursu w szkole czuwała Pani Joanna Bokina. Zwycięzcy etapu szkolnego Piotr Matląg i Wojciech Tałałaj pojechali na politechnikę, żeby przystąpić do etapu wojewódzkiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział łącznie 270 uczniów.

W etapie finałowym konkursu KIWI należało uzyskać najlepszy wynik z testu wyboru (jedna odpowiedź poprawna). Test sprawdzał wiedzę podstawową z przedmiotu informatyka, ale też wiedzę dodatkową np. z programowania w języku C++, schematów blokowych, algorytmów. Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale. Piotr Matląg wygrał konkurs uzyskując tytuł Mistrza Informatyki. Wojciech Tałałaj uzyskał tytuł Finalisty Konkursu.

Gratulujemy Piotrowi i Wojciechowi tak dobrych wyników. Obaj uczniowie wiążą swoją przyszłość z informatyką więc życzymy im powodzenia w tych planach, może to będą studia na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Najlepsze życzenia kierujemy do Wojtka, który niebawem zdaje maturę. Powodzenia!

Odbył się także II etap ogólnopolskiego konkursu TIC?-TAC! pod patronatem m.in. Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Do tego etapu również zakwalifikował się i wziął udział nasz uczeń. Konkurs sprawdzał wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne - tworzenie zaawansowanych dokumentów. Ciągle czekamy na wyniki tego konkursu.

Informacje o laureatach tegorocznej edycji konkursu

Strona domowa konkursu