Dzień Dziecka - zabawa, integracja, nauka

1 czerwca 2015, tak jak w wielu innych placówkach, świętowaliśmy na wesoło Dzień Dziecka. Z tej okazji uczestniczyliśmy w grach i zabawach sportowych oraz zręcznościowych przygotowanych przez panią Ewę Gontarek we współpracy z innymi nauczycielami. Uczniowie podzieleni zostali na dwie drużyny, zaś trzecią drużynę stanowili członkowie grona pedagogicznego. Przeprowadzono następujące konkurencje:

• klaskanka (zabawa integracyjna)
  • jo - jo (kto najwięcej)
  • układanie puzzli na czas
  • rzuty do celu
  • kręcenie obręczą
  • skoki na skakance
  • podbijanie piłeczki i inne

Zabawa była tym ciekawsza, że w wielu konkurencjach uczniowie mieli przewagę nad nauczycielami. Ponadto wszyscy uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym zdrowego odżywiania. Zwycięzcy quizu i konkursów zostali wyróżnieni przez Panią Dyrektor nagrodami i gadżetami. Młodzież oraz grono pedagogiczne chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie.

Dzień Dziecka był imprezą kończącą kampanię profilaktyczną "Żyj zdrowo i wesoło - czasem na sportowo", w ramach której zorganizowaliśmy również:
- lekcje profilaktyki i bezpiecznych zachowań,
- konkurs na najciekawszy plakat lub wiersz o tematyce profilaktycznej,
- przeprowadziliśmy badanie ankietowe dotyczące diagnozy zachowań naszych uczniów oraz ich wiedzy na temat narkotyków i używek, skutków ich działania, źródeł pomocy w sytuacjach zagrożenia.
Kropla drąży skałę - jak mówi stare przysłowie. Stąd o profilaktyce nigdy za wiele, a zwłaszcza w połączeniu z zabawą i edukacją.