Archiwum wydarzeń sportowych

organizacja wydarzenia: mgr Ewa Maciulewska

tekst: mgr Ewa Maciulewska

fotografie: mgr Ewa Maciulewska i Karol Szydłowski

W hali sportowej Gimnazjum im Jana Pawła II odbyły się zawody strzeleckie. Imprezę zorganizowała Ewa Maciulewska nauczycielka wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego z Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej. W zawodach wzięli udział zarówno uczniowie szkoły średniej, jak również zaproszeni przez organizatorkę gimnazjaliści. Sprzęt, czyli przewoźną strzelnicę i karabinki pneumatyczne dostarczyła trenerka z UKS "Kaliber" w Białymstoku, pani Agnieszka Basiel.

Zanim uczniowie przystąpili do strzelania, zostali odpowiednio przeszkoleni, zapoznając się z budową broni i sposobem obchodzenia się z nią. Po części instruktażowej rozpoczęła się najważniejsza część imprezy, czyli zawody w strzelaniu do tarczy, oceniane przez białostockich sędziów. Współzawodnictwo było niezwykle zacięte i wywołało ogromne emocje zarówno wśród uczestników, jak i publiczności. Po przeprowadzeniu eliminacji wyłoniono osiem najlepszych dziewcząt i taką samą liczbę chłopców. W rozgrywkach finałowych przystąpili oni do walki o medale. Najlepszymi okazali się:

Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej:

• I miejsce: Marlena Szoka
  • II miejsce: Magda Maculewicz
  • III miejsce: Ewa Szymczyk i Wioletta Marcińczyk

Chłopcy:

• I miejsce: Michał Andruszkiewicz
  • II miejsce: Łukasz Lipski
  • III miejsce: Hieronim Turkot

Gimnazjum im Jana Pawła II:

• I miejsce: Ewelina Szoch
  • II miejsce: Dominika Andraka
  • III miejsce: Anna Sapieżyńska

Chłopcy:

• I miejsce: Paweł Kamieńczyk
  • II miejsce: Tomasz Szymański
  • III miejsce: Piotr Bujnarowski

Więcej zdjęć z konkursu strzeleckiego

Bardzo udany występ w Supraślu

współorganizacja wydarzenia: mgr Ewa Maciulewska

tekst: mgr Ewa Maciulewska

fotografie: mgr Ewa Maciulewska

Uczniowie naszej szkoły wyjeżdżali na Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w piłce nożnej halowej i tenisie stołowym do Supraśla. Zawody należy zaliczyć do bardzo udanych, gdyż przywieźliśmy stamtąd dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. Na najwyższym podium stanęli tenisiści stołowi: Anna Popowska i Łukasz Lipski. Na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Rygasiewicz. Punktowane 9 miejsce zajął również Łukasz Kozłowski. Ekipa tenisistów zajęła w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce. Bardzo dobrze wypadli również piłkarze, zajmując w turnieju wysokie drugie miejsce. Zwycięzcami zostali gospodarze z Supraśla.

Składy zawodników reprezentujacy naszą szkołę

Piłka nożna:

• Adam Zwierzyński
  • Michał Szczech
  • Piotr Onoszko
  • Piotr Puchacz
  • Sebastian Stasiełuk
  • Michał Kosicki
  • Łukasz Sawienia
  • Łukasz Kozłowski

Tenis stołowy:

• Anna Popowska