EKONOMIA SPOŁECZNA - warsztaty w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej

Dnia 19.01.2011r. w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej w ramach realizacji projektu unijnego pracownicy Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku przeprowadzili spotkanie z uczniami i nauczycielami na temat ekonomii społecznej. Hasłem przewodnim spotkania było " Człowiek - najlepsza inwestycja", a jego celem - promocja idei ekonomii społecznej wśród uczniów podlaskich gmin miejsko - wiejskich. Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej przedsiębiorczości społecznej popartej prezentacją multimedialną i wykładem. Ponadto przeprowadzono quiz wiedzy nt. ekonomii społecznej oraz test predyspozycji uczniów do przedsiębiorczości społecznej. Uczniowie wysłuchali również prelekcji na temat działania w ramach wolontariatu, zapoznali się z przykładami dobrych praktyk. Mogli pozyskać informacje, jak sięgnąć po środki unijne, by realizować swoje marzenia. Spotkanie przybliżyło wszystkim idee ekonomii społecznej, rozwinęło horyzonty wiedzy z tym związanej, wskazało praktyczne przykłady możliwe do realizacji przez młodych ludzi. W ramach podziękowania za aktywny udział uczniowie otrzymali drobne upominki i gadżety..

Więcej zdjęć ze szkolenia