Praktyczne zajęcia przysposobienia obronnego na strzelnicy

Opracowała mgr Ewa Gontarek

Dnia 16.03.2011r. uczniowie Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej uczestniczyli w praktycznych zajęciach przysposobienia obronnego na strzelnicy sportowej Uczniowskiego Klubu Sportowego "Kaliber". Uczniowie zapoznali się z budową broni i techniką oddawania strzału, a po krótkiej części szkoleniowej młodzież przystąpiła do zajęć praktycznych.

Pod kierunkiem opiekuna - Pani Ewy Gontarek oraz pracowników strzelnicy sportowej każdy z uczniów oddał serię 30-tu strzałów. Ćwiczenia w strzelaniu przebiegały w skupieniu i przy dużym zaangażowaniu uczniów, zaś każdy z uczestników miał okazję skonfrontować wyobrażenia o swoich możliwościach z efektami końcowymi. Porównania wypadły pomyślnie, a nawet okazało się, że niektórzy dysponują prawdziwym talentem w strzelaniu sportowym. W miłej i sympatycznej atmosferze udało się połączyć edukację z dobrą zabawą i możliwością pogłębienia wzajemnych relacji.

Niekoniecznie trzeba uczęszczać do klasy mundurowej, żeby uczestniczyć w ciekawych zajęciach i spotkaniach z pracownikami służb mundurowych. Wielu naszych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego pracuje w służbach granicznych, policji, straży pożarnej, służbie ratowniczej.

Wycieczkę na strzelnicę powtórzymy na pewno niebawem.

Więcej zdjęć ze strzelnicy