Uczniowie Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej mistrzami IV Podlaskich Potyczek Informatycznych 2011

W dniu 8 kwietnia 2011r. odbyły się IV Podlaskie Potyczki Informatyczne. Patronat nad konkursem sprawuje Starosta Powiatu Białostockiego, a tegorocznym współorganizatorem było Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach. W zawodach wraz z naszą szkołą (Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej) brały udział drużyny innych szkół powiatowych: I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach, Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach, Zespół Szkół w Michałowie oraz Centrum Edukacji w Supraślu.

Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności i wiedzę w następujących dyscyplinach:

• Web Masters (dla twórców stron www) - "Zabytki Powiatu Białostockiego".
  • Grafika Komputerowa - "Logo lub plakat Powiatu Białostockiego".
  • Pakiet Biurowy - zadania z arkusza kalkulacyjnego.
  • Potyczki Algorytmiczne - zadania programistyczne.
  • Test wiedzy z zakresu informatyki.

W każdej konkurencji startowały po dwie osoby, a reprezentacje szkół były 10 - osobowe. Duża konkurencja wśród startujących (50 uczniów) oraz różnorodność tematów i zadań do wykonania stanowiły nie lada wyzwanie. Było ono dla nas tym bardziej trudne, że nasza reprezentacja to uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum informatycznego, którzy nie mają wiedzy i doświadczenia uczniów klas starszych. Przygotowania do konkursu wymagały dodatkowej pracy i ćwiczeń po lekcjach. Jednak poświęcony czas i trud nie poszły na marne.

Uczniowie Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej zwyciężyli w IV Podlaskich Potyczkach Informatycznych. Zawodnicy drużyny zajęli wysokie miejsca, co zaowocowało wygraną w klasyfikacji ogólnej. Szkołę reprezentowali w konkursie: Adam Chmielewski, Rafał Konończuk, Tomasz Misiewicz, Mateusz Ostrowski, Marek Puszkarewicz, Urszula Szubzda, Radosław Święcicki, Jakub Żuryński. Zawodników do potyczek informatycznych przygotowywał Pan Roman Matląg - nauczyciel przedmiotów informatycznych.

Gratulacje zwycięzcom składał oraz nagrody wręczał osobiście Starosta Powiatu Białostockiego - Pan Wiesław Pusz oraz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku - Pani Maria Marciszewska.

Prace konkursowe naszych uczniów w konkurencjach typowo graficznych możesz zobaczyć poniżej

Konstrukcja witryny na temat zabytków i ciekawych miejsc Powiatu Białostockiego na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatora konkursu z wykorzystaniem edytora plików tekstowych (tu oceniane były szczegóły techniczne oraz jakość wykonania), praca Radosława Święcickiego i Jakuba Żuryńskiego (zrzut ekranowy części witryny o Czarnej Białostockiej):

Propozycja logo Powiatu Białostockiego, praca Adama Chmielewskiego i Rafała Konończuka:

Konkurs "IV Podlaskie Potyczki Informatyczne 2011" odbył się przy wsparciu Firm:

• CONTRACTUS,
  • SaMASZ,
  • UNIQA TU S.A Oddział w Białymstoku.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
wszystkim sponsorom za wsparcie udzielone przy realizacji Konkursu "IV Podlaskie Potyczki Informatyczne 2011" oraz ufundowanie nagród, które nie tylko podkreśliły wagę konkursu ale były również formą podziękowania za włożony trud i wysiłek młodzieży biorącej w konkursie.

Więcej zdjęć z IV Potyczek Informatycznych

Informacje o konkursie na stronach Starostwa Powiatowego w Białymstoku