Nowości w roku szkolnym 2011/2012

W roku szkolnym 2011/2012 w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej funkcjonuje technikum dla młodzieży kształcące w zawodzie technik informatyk oraz szkoła policealna dla dorosłych kształcąca w zawodzie technik administracji. Oba typy kształcenia już od dłuższego czasu cieszą się zainteresowaniem wśród mieszkańców Czarnej Białostockiej. Na pewno pozytywny wpływ na rekrutację w tych zawodach mają wyniki egzaminów zewnętrznych. Egzaminacyjna sesja letnia przyniosła nam bardzo wysoką zdawalność na kierunku technik administracji - 92% (tylko jedna osoba ze zdających nie zaliczyła egzaminu w części praktycznej). Warto zwrócić uwagę, że otrzymane wyniki charakteryzowały się również znacznym przekroczeniem wymaganych do zaliczenia progów. Wszystkim absolwentom gratulujemy, a nowym uczniom i słuchaczom życzymy utrzymania dotychczasowych rezultatów.

Tradycyjnie nowy rok szkolny rozpoczęliśmy spotkaniem i szczególnie ciepłym przyjęciem uczniów klasy pierwszej. Po krótkim wystąpieniu dyrektora szkoły i przedstawieniu kadry nauczycielskiej wszyscy uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. 1 września to również historyczna data, dlatego cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystościach patriotycznych na Placu Konstytucji 3 Maja, wysłuchała przemówienia Burmistrza miasta, delegacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów. Była to szczególna lekcja historii, świętowana wspólnie z uczniami innych szkół i mieszkańcami Czarnej Białostockiej.