Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 12 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie były życzenia, muzyka i kwiaty. Część artystyczną przygotowali głównie uczniowie klasy III Technikum, a nad całością czuwała pani Barbara Andrejczuk, opiekun Samorządu Uczniowskiego. Imprezę rozpoczęło wprowadzenie Karoliny Wielogórskiej, która w pięknych słowach scharakteryzowała zawód nauczyciela i podkreśliła jego wyjątkowość na tle innych profesji. Część rozrywkową apelu zapoczątkował pokaz mody, w żartobliwy sposób ukazujący stereotypowe spojrzenie na wykładowców różnych przedmiotów. Prezentującym stroje uczniom towarzyszyły akcesoria pozwalające rozpoznać dziedzinę wiedzy ilustrowaną przez dany ubiór.

Kolejnym punktem programu były konkurencje przygotowane z myślą o nauczycielach. Pierwsza wymagała sprawności i refleksu, druga znajomości listy uczniów i dobrej pamięci. Uczniowie dopingowali swoich wychowawców i nagrodzili brawami zwycięzców. Część artystyczną zamknęły życzenia złożone w imieniu uczniów wszystkim pracownikom szkoły. Nauczyciele otrzymali również w podzięce za swój trud po pięknej róży i drobne breloczki wykonane z modeliny własnoręcznie i z dużym talentem przez Karolinę.

Na zakończenie głos zabrała dyrektor Anna Matląg, która złożyła życzenia wszystkim uczniom i pracownikom Zespołu Szkół. Zwróciła uwagę, że efekty edukacyjne i nabywana przez uczniów wiedza i umiejętności są żmudną pracą dnia codziennego. Zaprosiła wszystkich do podejmowania codziennych wyzwań i starań tak, aby końcowe efekty zwieńczone egzaminami maturalnymi oraz egzaminami potwierdzającymi kwalifikacje zawodowe były satysfakcjonujące dla uczniów i ich rodziców, a także przyniosły dumę nauczycielom. Końcowym akordem obchodów Dnia Edukacji Narodowej było wręczenie Nagrody Dyrektora Szkoły. W tym roku otrzymali ją: p. Ewa Gontarek- nauczyciel wychowania fizycznego, p. Barbara Andrejczuk- germanistka i bibliotekarka p. Łukasz Prochor- nauczyciel języka angielskiego i p. Roman Matląg- nauczyciel przedmiotów informatycznych.

Pani dyrektor poinformowała również o Nagrodzie Starosty Białostockiego, którą w tym roku otrzymała polonistka, p. Krystyna Wróblewska. Powody do zadowolenia miał również uczeń klasy II T, Wojciech Tałałaj, który został stypendystą stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dyrektor Anna Matląg wyraziła nadzieję, że przykład nagrodzonego ucznia stanie się bodźcem dla innych do jeszcze lepszej pracy i podjęcia zdrowej rywalizacji w dziedzinie kształcenia. Miejmy nadzieję, że miła i pełna wzajemnej życzliwości atmosfera związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej będzie nam towarzyszyła do końca roku szkolnego.