Filharmonia - muzyka na cztery głosy

Dnia 24 października 2012r. w naszej szkole odbyła się audycja pt. "Muzyka na cztery głosy", którą poprowadziła pani Katarzyna Krysztopa. Audycja została opracowana na skład wokalny: sopran, alt, tenor i baryton. Miała za zadanie ukazać możliwości ludzkiego głosu jako instrumentu uniwersalnego. Uczniom przedstawiono bardzo szeroki i różnorodny repertuar. W programie znalazły się klasyczne utwory na cztery głosy napisane przez takich wybitnych kompozytorów jak - W.A. Mozart oraz S. Moniuszko. Sięgnięto również po utwory ludowe, w których śpiew wielogłosowy miał szczególną siłę oddziaływania.

Poza tym, tym najciekawszym dla młodzieży punktem programu, były utwory muzyki popularnej opracowane na skład czterogłosowy. Styl, w którym jeden głos realizuje partię basu, drugi perkusji, a dwa pozostałe to melodia i akompaniament. Tego typu wykonania znane są słuchaczom z takich popularnych ostatnio programów jak: X Faktor, czy Mam Talent.