Rocznica Odzyskania Niepodległości

W tym roku świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę 12 listopada, czyli po oficjalnych obchodach. Uroczystość odbyła się w świetlicy Zespołu Szkół i odbiegała od tradycyjnego wzorca. Zamiast części artystycznej odbyła się swoista lekcja historii. Przeprowadzili ją uczniowie klasy III Technikum pod kierunkiem polonistki, p. Krystyny Wróblewskiej.

Na "lekcję" złożyły się fragmenty filmów archiwalnych, pokaz slajdów oraz informacje o pierwszej wojnie światowej i wybranych formacjach wojskowych. Tekstom przygotowanym i czytanym przez uczniów towarzyszyły popularne pieśni legionowe. Wszystkie elementy zostały połączone w spójną całość, o co zadbała uczennica Karolina Wielogórska - konferansjer imprezy. Liryczny i nieraz rzewny ton utworów muzycznych, połączony z encyklopedyczną wiedzą, pozwolił przybliżyć młodzieży wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez nasz kraj.

Zróżnicowana formuła, uwzględniająca zastosowanie technologii komputerowej, to kolejna propozycja szkolnych obchodów Święta Niepodległości, która łączy w atrakcyjny sposób walory edukacyjne i wychowawcze.