Spotkanie autorskie Pana Andrzeja Pasławskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 19.03.2013r. uczniowie kl. I i kl. II Zespołu Szkół uczestniczyli w spotkaniu autorskim Pana Andrzeja Pasławskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Pan Andrzej Pasławski -krakowianin, zakochany w Bałkanach podróżnik, instruktor i pasjonat fotografii, w latach 80-tych współpracował jako fotoreporter z redakcjami dwóch gazet krakowskich.

Na spotkaniu autorskim dzielił się z młodzieżą swoimi wrażeniami i przebogatym doświadczeniem podróżnika, wzbogacając przekaz słowny pokazem slajdów z ciekawych zakątków świata i obrazując kulturę i obyczaje zamieszkujących tam ludzi.

Uczestnicząc w takich spotkaniach młodzież ma możliwości poszerzenia swoich horyzontów i wyobrażeń, a także wiedzy o współczesnym świecie. Jest to również doskonała okazja wzbogacenia lekcji geografii, wiedz o kulturze i historii.