Prezentujemy się na forum szkół w Gimnazjum im. Jana Pawła II.
Gościmy gimnazjalistów w naszej szkole.

W minionym tygodniu gościliśmy klasy trzecie gimnazjum w Czarnej Białostockiej oraz Czarnej Wsi Kościelnej. Nasi goście odwiedzili szkolne pracownie, zobaczyli wyposażenie i sprzęt komputerowy oraz zapoznali się z ciekawymi rozwiązaniami informatycznymi towrzyszącymi edukacji w naszej szkole. Nowoczesna pracownia z komputerami i-Mac, wirtualne systemy operacyjne, przekaz ekranów komputerów i zarządzania do innych komputerów to tylko niektóre możliwości naszych pracowni. Te rozwiązanie są rzadko spotykane, a u nas stosowane są codziennie. Pani dyrektor przedstawiła też ofertę edukacyjną Zespołu Szkół i katalog istotnych informacji potrzebnych podczas wyboru właściwego kierunku kształcenia. Uczniowie obejrzeli wybrane prace (filmy, prezentacje i in.) naszych uczniów starszych roczników, celem przybliżenia im w praktyce umiejętności i wiedzy absolwentów, którzy w chwili obecnej kończą szkołę lub pracują na wybranych stanowiskach pracy.

Uczniowie gimnazjum wysłuchali też koncertu, który odbył się we wcześniejszym terminie w świetlicy szkolnej. Muzycy filharmonii przedstawili ciekawy repertuar z wykorzystaniem instrumentów smyczkowych. Koncert bardzo się podobał.

Spotkaliśmy się również z młodzieżą gimnazjalną na forum szkół w Gimnazjum im. Jana Pawła II. Uczniowie obejrzeli przentację multimedialną, mieli możliwość zadawania pytań nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej. Na pamiątkę otrzymali opaski odblaskowe, gadżety i ulotki reklamowe Zespołu Szkół (opaski odblaskowe świetnie sprawdzają się jako dodatki do roweru lub tornistra, szczególnie wieczorem). Młodzież gimnazjum mogła porozmawiać z uczniami naszej szkoły - jeszcze niedawno uczyli się razem w gimnazjum. Mogli też zobaczyć prezentację i fotografie szkolne na ekranie i-Maca.

Mieliśmy okazję spotkać się takźe z rodzicami młodzieży gimnazjalnej (dziękujemy Pani Dyrektor Gimnazjum za możliwość spotkania). Przekazaliśmy informacje o kierunkach kształcenia w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej i podstawowych zaletach edukacji w naszej placówce, a są to: możliwość zdobycia dobrego wykształcenia i poszukiwanego zawodu, przyjazna atmosfera w szkole, świetna baza edukacyjna, nauczyciele - doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach oraz bliskość miejsca zamieszkania (można zapomnieć o koszmarach dojeżdżania).

Zainteresowanych uczniów gimnazjum zapraszamy do naszej szkoły, do zwiedzania - chętnie odpowiemy na Wasze wszelkie pytania. Istnieje też możliwość przeprowadzenia zajęć w naszych pracowniach, z wykorzystaniem systemu Mac OS lub Linux oraz oprogramowaniem do montowania filmów. Zapraszamy.