Uruchomiliśmy nową wersję serwisu internetowego Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej

UWAGA
To jest starsza wersja naszej witryny internetowej, nie aktualizowana od końca roku 2015
.
Pod adresem
liceum.net
uruchomiliśmy nową wersję serwisu. Zapraszamy do przeglądania bieżących informacji w tym nowym serwisie.Wyróżnienie w programie it-Szkoła

W listopadzie otrzymaliśmy miłe wyróżnienie, podkreślające wiedzę i umiejętności informatyczne naszych uczniów w programie it-Szkoła. Aktywnie uczestniczymy w programie - głównie poprzez udział w otwartych testach sprawdzających wiedzę ogólną i wybrane zagadnienia z szerokiego zestawu umiejętności informatycznych. W ogólnopolskim rankingu za listopad uzyskaliśmy 13 miejsce na 231 szkół w kategorii szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w programie.
it-szkola.pl/ranking
Wielu naszych uczniów otrzymało status uczestnika programu studenckiego Microsoft, wypełniając normy pozwalające na bezpłatny dostęp do ogromnej bazy komercyjnych programów tej firmy.
WięcejObchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej

W tym roku świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę 10 listopada, czyli w przeddzień oficjalnych obchodów. Uroczystość miała przede wszystkim charakter edukacyjny i tradycyjnie odbyła się w świetlicy szkolnej. Jej przygotowaniem zajęli się uczniowie klasy IIT pod kierunkiem p. K. Wróblewskiej. Najpierw uczestnicy imprezy obejrzeli dwie prezentacje multimedialne. Pierwsza była dziełem ucznia klasy IT, M. Micuna, druga pochodziła ze zbiorów internetowych i została przygotowana przez p. J. Bokinę.
Więcej

Uczeń Technikum w Czarnej Białostockiej w gronie wyróżnionych najlepszych uczniów przez Prezesa Rady Ministrów w Warszawie

W Dzień Edukacji Narodowej w Kancelarii Premiera odbyła się ważna uroczystość. Najlepsi uczniowie w Polsce otrzymali z rąk Pani Ewy Kopacz gratulacje i wyróżnienia w postaci Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jednym z uczniów reprezentujących Podlasie był nasz uczeń Piotr Matląg, który oprócz najwyższej średniej dydaktycznej osiągnął szczególne sukcesy w konkursach informatycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Cieszymy się tymi osiągnięciami i życzymy Piortowi dużo sukcesów osobistych i szkolnych w kolejnych latach.
Więcej
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Wszystkim nauczycielom, dyrektorowi, pracownikom administracji i obsługi składamy najlepsze życzenia i podziękowania za ich wysiłki i trud wkładany codziennie w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

Chociaż często pojawiają się różne przeszkody i trudne sytuacje, to w tym szczególnym dniu staramy się myśleć tylko o dobrych i pięknych chwilach. Pomagają nam w tym okolicznościowe piosenki, wiersze, żarty i skecze oraz pamięć i kwiaty od naszych uczniów.
Więcej

Otrzęsiny - pierwsze koty za płoty

18 września, tradycyjnie jak co roku, zorganizowaliśmy obrzęd przyjęcia nowych uczniów w szeregi społeczności szkolnej Zespołu Szkół. Młodzi adepci musieli sprostać szeregu wyzwaniom, konkurując w zabawach sportowych, kulinarnych, zręcznościowych. Drużyny pierwszaków próbowały swych umiejętności w konsumowaniu jabłka zawieszonego na wstążce, zjedzeniu plastra cytryny z uśmiechem na twarzy, szkicowaniu portretu wychowawcy, wypiciu duszkiem tradycyjnej szklanki mleka i wielu innych. Ubaw był przedni, a pamiątkowe zdjęcia możecie obejrzeć sami...
Więcej
Początek roku szkolnego 2015/2016

Rozpoczął się już na dobre nowy rok szkolny. Początek roku szkolnego to miłe spotkania po wakacjach, nowe twarze wśród uczniów i czasem również nauczycieli, nowy rok to także liczne sprawy organizacyjne i wdrożenie w typowe szkolne obowiązki.

Witamy serdecznie w naszym gronie uczniów klasy I. Witamy Księdza Marcina Czapskiego, który rozpoczyna pracę duszpasterską w naszej szkole. Nauczycielom życzymy sukcesów w pracy z młodzieżą, uczniom - wspaniałych osiągnięć, a przede wszystkich pomyślnych egzaminów kończących tegoroczny wysiłek. Wszystkim życzymy wielu miłych chwil i przeżyć podczas wspólnej pracy i nauki w szkole.


WięcejZakończenie roku szkolnego - wakacji nadszedł czas

Dobiegł końca rok szkolny 2014/2015, zakończyliśmy również serię egzaminów w okresie wiosenno - letnim 2015. Wszystkim dziękujemy za przygotowanie do egzaminów i staranie o dobre oceny z poszczególnych przedmiotów szkolnych. Gratulujemy tym, którzy osiągnęli wysokie noty i dobre wyniki. Zdarza się oczywiście czasem potknięcie, podchodzimy do tego z pogodą ducha i pewnością, że następnym razem będzie lepiej.

W piątek 26 czerwca spotkaliśmy się po raz ostatni w tym roku szkolnym, aby podsumować mijający okres pracy i przywitać wspólnie wakacje. Uroczystość była okazją do wspomnień i wzruszeń. Szczególną okazją do wzruszenia było dla wszystkich pożegnanie Księdza Marcina Hołodoka, który kończy pracę w naszej szkole. Były wyróżnienia dla uczniów za bardzo dobre oceny, wzorowe zachowanie, godne reprezentowanie szkoły na konkursach i zawodach (również ogólnopolskich) i wysoką frekwencję.

WięcejDzień Dziecka - zabawa, integracja, nauka

1 czerwca 2015, tak jak w wielu innych placówkach, świętowaliśmy na wesoło Dzień Dziecka. Z tej okazji uczestniczyliśmy w grach i zabawach sportowych oraz zręcznościowych przygotowanych przez panią Ewę Gontarek we współpracy z innymi nauczycielami. Uczniowie podzieleni zostali na dwie drużyny, zaś trzecią drużynę stanowili członkowie grona pedagogicznego. Przeprowadzono wiele konkurencji, m.in. układanie puzzli na czas, rzuty do celu, podbijanie piłeczki. Zabawa była wciągająca i wesoła
Więcej

Uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej - pikniku organizowanym na rzecz szkoły podstawowej

W miłej atmosferze i przy pięknej, chociaż wietrznej pogodzie odbył się w niedzielę 31 maja piknik, podczas którego kwestowaliśmy na rzecz szkoły podstawowej. Było wiele atrakcji dla większych i mniejszych. Przy stolikach Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej zorganizowaliśmy szereg ciekawych rebusów, szarad, krzyżówek, labiryntów i gier komputerowych.

Dzieci i dorośli bawili się świetnie. Poszły w ruch kredki, długopisy, myszka komputerowa. Kolorowanki i rebusy oraz gry komputerowe, których autorami byli nasi uczniowie, sprawiły wiele radości milusińskim i ich rodzicom.
Więcej


Sukces młodego informatyka z Czarnej Białostockiej w finale Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego 2015 w Warszawie

We wtorek 12 maja 2015 roku odbył się wielki finał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK?-TAK! organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL Polska. Konkurs jest dobrze znany w całej Polsce, gdyż eliminacje I szczebla rozgrywane są on-line i bierze w nich udział bardzo duża liczba uczniów (ponad 26 000 osób w bieżącym roku). Z woj. podlaskiego do II etapu na trzech poziomach (podstawowy, gimnazjalny i ponadgimnazjalny) zakwalifikowało się tylko 8 osób - wśród nich Piotr Matląg - uczeń II kl. Technikum Informatycznego Zespołu Szkół.

Eliminacje etapu wojewódzkiego wyłoniły ścisłą czołówkę najlepszych uczestników konkursu. Piotr Matląg zajął VI lokatę w skali kraju i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego na poziomie szkół ponadgimnazjalnych. Podczas finału w Warszawie Piotr Matląg uzyskał IV lokatę na poziomie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski i został Laureatem Konkursu. Finaliści odebrali cenne nagrody, dyplomy i gratulacje z rąk Prezesa PTI oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Więcej


Matura 2015

Od poniedziałku 4 maja trwają egzaminy maturalne. Pierwszy dzień matur to język polski, we wtorek uczniowie zdawali matematykę. Na zdjęciu obok chwile niecierpliwego oczekiwania przed tym egzaminem. We środę uczniowie zdają język angielski. Następne dni egzaminu to przedmioty dodatkowe i egzaminy rozszerzone wybierane indywidualnie przez maturzystów.

Matura kojarzy się nieodłącznie z emocjami. Wspieramy maturzystów najlepszymi życzeniami i dodajemy otuchy - wiadomo, ważna jest zdobyta wiedza ale też łut szczęścia. Powodzenia!
Więcej


Uczeń naszego technikum MISTRZEM INFORMATYKI w konkursie KIWI Politechniki Białostockiej!
I miejsce i tytuł Mistrza Informatyki - uczestnicy konkursy KIWI

W środę 29 kwietnia odbył się na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej finał konkursu informatycznego KIWI. Każda ze szkół, która zarejestrowała swój udział w KIWI rozegrała etap rejonowy konkursu w swoich własnych pracowniach informatycznych. Zwycięzcami etapu szkolnego byli Piotr Matląg i Wojciech Tałałaj i oni wzięli udział w finale.

W etapie wojewódzkim konkursu KIWI należało uzyskać najlepszy wynik z testu wyboru (jedna odpowiedź poprawna). Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale. Piotr Matląg wygrał konkurs uzyskując tytuł Mistrza Informatyki , Wojciech Tałałaj uzyskał tytuł Finalisty Konkursu.
Więcej


Miłe są trudy zakończone

W piątek 24 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie świadectw absolwentom szkoły - uczniom klasy czwartej i jednocześnie głównym bohaterom zbliżających się egzaminów maturalnych i zawodowych. Uczniowie klas młodszych przygotowali część artystyczną oraz prezentację postaci tegorocznych absolwentów utrzymaną w żartobliwym i wspominkowym nastroju. Pani dyrektor Anna Matląg i wychowawca klasy Pan Łukasz Prochor wręczyli uczniom świadectwa i wyróżnienia, były kwiaty i dyplomy oraz serdeczne uściski dłoni. Gratulujemy dobrego zakończenia nauki na etapie ponadgimnazjalnym i życzymy wszystkim pomyślnego zdania egzaminów maturalnych oraz zawodowych.
Więcej


"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
Jan Paweł II

Niezwykły gość w naszej szkole - wizyta Księdza Biskupa

We wtorek 21 kwietnia odwiedził nas Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko. Dostojny gość spotkał się z uczniami i nauczycielami oraz innymi pracownikami szkoły, nawiązując ze wszystkimi serdeczne rozmowy. Młodzież wysłuchała cennych rad Księdza Biskupa, który podkreślał znaczenie wysiłku podejmowanego przez nich w szkole dla ich przyszłości, dzielił się też historią swojego życia szkolnego i drogi do kapłaństwa. Przedstawiciele młodzieży wręczyli dostojnemu gościowi kwiaty oraz podziękowali za wizytę i błogosławieństwo.
WięcejJESTEŚMY I WICEMISTRZEM VIII PODLASKICH POTYCZEK INFORMATYCZNYCH 2015!
Wicemistrzowie Potyczek Informatycznych

Dnia 17 kwietnia 2015 r. w CKP w Łapach odbył się konkurs pn. "VIII Podlaskie Potyczki Informatyczne 2015", którego organizatorem był Starosta Powiatu Białostockiego, a współorganizatorem - Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i motywacja do dalszej pracy w tej trudnej i fascynującej dziedzinie nauki i techniki. Drużyna Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej.
WięcejZnajdź nas na Facebooku

Zapraszamy naszych sympatyków do odwiedzenia oraz polubienia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook. Wraz z postępem czasu będzie się on wypełniał informacjami dotyczącymi nie tylko bieżącego życia szkoły, ale także wspomnieniami z ubiegłych lat. Będzie to okazja do wymiany myśli, opinii i miłego wspominania czasu spędzonego w szkolnych murach.


Facebook

Prezentujemy się na forum szkół w Gimnazjum im. Jana Pawła II.
Gościmy gimnazjalistów w naszej szkole.
Forum szkół ponadgimnazjalnych w Gimnazjum im. Jana Pawła II - stoisko Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej

W minionym tygodniu gościliśmy klasy trzecie gimnazjum w Czarnej Białostockiej oraz Czarnej Wsi Kościelnej. Nasi goście odwiedzili szkolne pracownie, zobaczyli wyposażenie i możliwości, które oferuje różnorodny sprzęt komputerowy i nowoczesne rozwiązania informatyczne, zapoznali się z ofertą szkoły.

Spotkaliśmy się również z młodzieżą gimnazjalną na forum szkół w Gimnazjum im. Jana Pawła II. Uczniowie obejrzeli przentację multimedialną, mieli możliwość zadawania pytań nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej. Na pamiątkę otrzymali opaski odblaskowe, gadżety i ulotki reklamowe Zespołu Szkół.
Więcej


Sukcesy naszych uczniów w bieżącym roku szkolnym

Bardzo miło jest pisać o sukcesach uczniów. W bieżącym roku szkolnym dużym osiągnięciem było zwycięstwo Wojciecha Olechowskiego w konkursie graficznym Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki "Mój cyfrowy świat". Konkurs odbywał się w ramach szerszego projektu IT Szkoła, w którym bierzemy również udział z bardzo dobrymi wynikami.

Wyróżnienie w rankingu IT-Szkoła

Dużym sukcesem w dziedzinie informatyki jest zakwalifikowanie się dwóch naszych uczniów Wojciecha Tałałaja i Piotra Matląga do finału konkursu "KIWI" organizowanego przez Politechnikę Białostocką.

Miłą niespodziankę sprawili nam miłośnicy szachów wśród uczniów szkoły - wygrali turniej szkół powiatowych w konkurencji grupowej.
Więcej


Fajne ferie - tylko z nami
Fajne ferie w szkole
Fajne ferie w szkole

W Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej podczas kolejnych dni ferii organizowaliśmy ciekawe turnieje i atrakcje, które pozwoliły nam spędzić czas pożytecznie i przyjemnie. Dzięki staraniom Pani dyrektor Anny Matląg udało się dobrać i skoordynować atrakcyjne dla uczniów zajęcia.

Dziękujemy też Pani Beacie Szuchnickiej, która przygotowywała oprawę reklamowa i wspierała organizację zajęć.

Pan Łukasz Prochor interesująco dzielił się swoją wiedzą o krajach anglojęzycznych wspierając swoją wypowiedź atrakcyjnymi prezentacjami.

Odbyło się wiele innych zajęć: komputerowych, językowych, sportowych przygotowanych przez nauczycieli szkoły, odbył się też feryjny turniej szachowy pod kierownictwem Pana Grzegorza Wilczewskiego.
WięcejNie zapominaj w ogólnym pośpiechu o zdrowym żywieniu

Zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia promowanymi na stronie Instytutu Żywności i Żywienia
Zasady prawidłowego żywienia
Archiwalne wpisy aktualności >>
Godło

Powiat Białostocki
Powiat Białostocki

Czarna Bialostocka
Czarna Białostocka

Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

ul.Sienkiewicza 7, 16-020 Czarna Białostocka
sekretariat: 085 7101072, faks sekretariatu 085 7101072,
e-mail: liceum@liceum.net, http://www.liceum.net/